Literární večer se Saskií de Coster a studentským překladem

(c) Koos Breukel, (c) Magdaléna Rajchlová

V pátek 19.11. proběhl v pražské (A)VOID Floating Gallery literární večer s vlámskou autorkou Saskií de Coster. Spolu se studenty třetího ročníku, kteří přeložili její novelu Než přijede noční loď (Lukáš Felbr, Barbora Genserová, Eva Brejchová, Myriam Zápalová, Vladimír Šmejkal, Anna Holíková a Tereza Nedvědová) Saskia diskutovala o rozhodnutí vydat českou verzi ve dvou verzích – mužské a ženské -, o vztahu autora a čtenáře v interpretaci díla, a také o tom, jak pandemie proměnila milostné příběhy, které si vyprávíme. O díle diskutovaly také překladatelka večera Jana Pellarová, která při jeho překladu zajistila odbornou asistenci, a autorka české obálky Magdaléna Rajchlová. Večerem provázeli Myriam Zápalová a Josef Straka.

Než přijede noční loď vychází v nakladatelství Karolinum jako knižní dar na podporu překladu a překladatelů z nizozemštiny. Vydání podpořilo Vlámské zastoupení v ČR.

Úvod > Nástěnka > Literární večer se Saskií de Coster a studentským překladem