Účast na projektu DO IT

V rámci projektu DO IT (Diversiteit Onderzoeken In NVT-Tekstboeken) zkoumá mezinárodní tým odborníků na výuku nizozemštiny, jak je v nejpoužívanějších učebnicích nizozemštiny jako cizího jazyka reprezentována etnická diverzita. Zaměřuje se přitom nejen na obsah učebnic, ale také na rozhodovací proces při vzniku knihy, jeho součástí jsou mimo jiné rozhovory s autory. Projekt byl podpořen výzkumným grantem Taalunie a potrvá do září 2021.

Projektový tým vede Dietha Koster (Universität Münster), dále jsou jeho členy Anna Pot (Rijksuniversiteit Groningen), Christine Sas (University College London), Zahroh Nuriah (Universitas Indonesia), oddělení nederlandistiky FF UK v projektu zastupuje Twan Zegers. Na analýze učebnic se na všech zúčastněných institucích podílejí i studenti nizozemštiny.

Článek k projektu v aktuálním čísle Internationale Neerlandistiek čtěte zde: Nederlandstalige werelden in NT2-tekstboeken: banaal of cultureel divers?

Úvod > Nástěnka > Účast na projektu DO IT