Literární a překladatelský projekt 21 oficiálně spuštěn!

Autoři nově vzniklého mezinárodního literárního a překladatelského projektu Tijdschrift 21 spustili počátkem října oficiální web!

Projekt vzniklý z iniciativy našeho vyučujícího Twana Zegerse, za spolupráce magisterských studentů Anny Kostkové, Andrey Lerchové, Kláry Šmejkalové a Filipa Frantála coby členů redakce a v neposlední řadě za podpory Taalunie, si klade za cíl spojovat, propagovat a překládat jak nové, perspektivní autory, tak ustálené tváře literatury 21. století bez ohledu na žánr či téma. Na webu, který bude předcházet prvnímu vydání vybraných příspěvků v klasické fyzické podobě, redakce pravidelně zveřejňuje díla současných přispěvatelů v nizozemštině, angličtině, češtině a dalších jazycích. Na překladech nejen do češtiny, ale také například do rumunštiny, polštiny, maďarštiny a srbštiny se dále podíleli studenti a studentky kateder nederlandistiky z několika evropských univerzit v rámci letního workshopu zorganizovaného Vídeňskou univerzitou. Hlavní koordinátorkou workshopu byla naše externí vyučující Claudia Zeller.

Bližší informace o projektu na oficiálním webu a na sociálních sítích (Instagram, Facebook, Twitter)!

Úvod > Nástěnka > Literární a překladatelský projekt 21 oficiálně spuštěn!