Prezentace knihy Spolu „alejí Evropy“

Ve čtvrtek 30. května proběhne od 17:00 prezentace knihy Samen op de laan van Europa a doprovodného fotografického projektu autorů Pietera J. Goedharta, Jana C. Hennemana, Kryštofa Krijta, Rebeccy Krijt a Iva Mosterta, a rovněž česko-slovenského překladu knihy s titulem Spolu „alejí Evropy“/Spoločne „alejou Európy“. Na projektu vzniklém k upomenutí sta let nizozemsko-česko-slovenských diplomatických vztahů se svými překlady podíleli studenti nejen z pražské nederlandistiky, ale také z kateder na univerzitách v Brně, Olomouci a Bratislavě.

Součástí večera tak bude i ukázka z práce našich mladých překladatelů (Anna Kostková, Andrea Lerchová, Babeta Marešová, Klára Šmejkalová a Filip Frantál), kteří tvořili pod dohledem Ireny Kozmanové, koordinátorky pražské části překladu, a diskuze o jejich nabytých zkušenostech a dojmech. Slavnostní večer se uskuteční pod záštitou společnosti Ne-Be a Jednoty tlumočníků a překladatelů.

Srdečně zveme všechny přátele nizozemské a vlámské kultury a zájemce z řad veřejnosti.

Místo a datum prezentace:

Senovážné náměstí 23, Praha 1, budova D, 2. patro, místnost č. 201 dne 30. 5. 2019 v 17:00

Úvod > Nástěnka > Prezentace knihy Spolu „alejí Evropy“