Nové kolo výběrového řízení na stipendia POINT

Rádi bychom upozornili studenty a akademické pracovníky fakulty na možnost finanční podpory aktivit nasměrovaných ke zvýšení úrovně internacionalizace UK v rámci programu POINT. Tento program vychází z Opatření rektora č. 35/2018 ‒ před vyplněním žádosti si pečlivě přečtěte!

PODPOROVANÉ AKTIVITY:

1) pro fakulty či další součásti UK

• výjezdy akademických pracovníků a studentských zástupců fakulty na jednání v rámci mezinárodních univerzitních sítí (jako např. Coimbra, LERU, UNICA, Europaeum apod.)
  • krátkodobé výjezdy akademických pracovníků za účelem přípravy mezinárodních projektů
  • podpora organizace mezinárodních letních škol, které nemají hospodářskou povahu – organizovaných fakultami či dalšími součástmi UK (V souladu s Rámcem pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací (2014/C 198/01).

2) zahraniční mobilita studentů ve smyslu krátkodobých pobytů:

• podporu účasti či výjezdu studentů UK na letní školy (nevztahuje se na jazykové letní školy)
  • krátkodobé neplacené odborné studentské stáže v maximální délce do 3 týdnů
  • mezinárodní soutěže a mistrovství
  • studentské konference
  • jednání vztahující se k internacionalizaci aktivit univerzity

PRAVIDLA

• délka pobytů, na kterou je požadováno financování, je zpravidla do 3 týdnů
  • lze žádat jen na aktivity, které teprve proběhnou
  • podpora je poskytována účelově, tj. je vázána na konkrétního žadatele, aktivitu a termíny realizace
  • podpora se nevztahuje na letní jazykové školy
  • podpora se nevztahuje na výjezdy v rámci CEEPUS
  • nelze kombinovat s Fondem mobility
  • studenti musí být studenty FF UK po celou dobu zahraničního pobytu podpořeného příspěvkem z programu POINT

POSTUP

• Žádosti lze podávat dvakrát ročně, a to vždy od 1. února do 28. února a od 1. října do 31. října.
  • Žádosti se podávají online prostřednictvím interních soutěží UK, detaily naleznete ve výše uvedeném Opatření a na tomto webu
  • Otázky týkající se této aktivity směřujte na e-mail: internacionalizace@cuni.cz

VÝPLATA STIPENDIÍ

• Přidělená finanční částka se studentům vyplácí formou stipendia, přičemž Rozhodnutí o přidělení stipendia je studentovi doručeno přes SIS, případně v papírové podobě. Všechny údaje použité pro tvorbu Rozhodnutí jsou získány z online aplikace POINT a také ze SIS.
  • Student je povinen mít v SIS vyplněno číslo účtu, na které  je stipendium převedeno.
  • Po doručení Rozhodnutí o přidělení stipendia běží třicetidenní odvolací lhůta, teprve poté lze stipendium vyplatit. Druhou možností je to, že si student přijde podepsat Potvrzení o převzetí Rozhodnutí a prohlášení k právu podat odvolání, pak lze stipendium vyplatit hned.
  • Vzhledem k častým případům rušení zahraničního pobytu na poslední chvíli jsou stipendia vyplácena tak, aby se kryla s avizovaným datem odjezdu či chvíli po něm.
  • Dotazy ohledně vyplácení směřujte na Marii Hankovou.

Poznámka: Přestože přiložené Opatření rektora zahrnuje tzv. aktivity A, B a C, aktuální výzva se týká jen aktivit A + B!

Úvod > Nástěnka > Nové kolo výběrového řízení na stipendia POINT